Історія Казки

Ідея створення містечка розваг для дітей належала Ользі Петрівні Поповій, а втілив цю ідею її чоловік - архітектор Вадим Павлович Попов. Він і зараз бере активну участь у житті містечка.

Надалі проект розроблявся фахівцями миколаївської філії інституту «Гіпроград».

Місце було обрано досить вдало. На прямокутному, майже чотирьохгектарній ділянці, де раніше була ринкова площа, на території Привозу між Рибною й Сінною вулицею, ожило дитяче містечко, воістину казка.

Занедбаний підвал (колишній м'ясний павільйон) був реконструйований і переустаткований у чудовий зал ігрових автоматів, адміністративні приміщення й багатоярусний амфітеатр на тисячу глядачів.

Відповідно до особливостей виділеної території архітектори розбили її на дві зони: зона активного відпочинку й зона тихого відпочинку. У зоні активного відпочинку - амфітеатр, дерев'яна фортеця і кам'яна фортеця, кілька атракціонів, ігровий майданчик для непосидючих, «морська гавань». У зоні тихого відпочинку - декоративний басейн з фонтанами, ландшафтні композиції.

Творці «Казки» прийняли до уваги й специфіку нашого міста: Миколаїв - місто корабелів та моряків, і розташували в центрі містечка «морську гавань» з фрегатом «Буян», який являє собою макет першого судна, побудованого на миколаївській верфі в 1790 році.

З ентузіазмом узялися за роботу будівельники. Шефство над будівництвом « Казки» взяв на себе Чорноморський суднобудівний завод. На суботники виходили комсомольці Заводського району. Спорудження містечка «Казка» стало народним будівництвом.

Будівельники добре розуміли, що зводять не прості, а казкові тереми, вежі, тому кожний намагався привнести в справу свою фантазію й своє розуміння казкового світу.

При спорудженні дерев'яної фортеці доводилося виконувати складні столярно-різьблені роботи.

Кожна колода відбиралася, ретельно зачищалася й кип'ятилася в оліфі.

Нелегше зводилася й кам'яна фортеця. Кладку такої складної конфігурації виконували вперше. Точно по проекту треба було укласти 100 тисяч цегл, «щоб вийшла кам'яна пісня».

Над художнім оформленням містечка працювали миколаївські члени Спілки художників СРСР і обласної молодіжної секції цієї спілки.

«Казка» - це музей не тільки по видах творчості, це цілий музей архітектурних ансамблів різних епох під відкритим небом.

Приділили виняткову увагу зеленому вбранню «Казки». Вони постаралися зберегти всі дерева, що не втратили декоративних властивостей. З роками зелене вбрання «Казки» стало ще прекрасніше.

Творці мріяли збудувати унікальне місце відпочинку для дітей і їх мрії стали реальністю.